Kadınlar için Epilasyon

Kadınlar için Epilasyon

İstenmeyen tüylerden geleneksel yöntemlerle kurtulmaya çalışmak, tıpkı mitolojideki Sisyphos gibi bir taşı yüksekçe bir tepeye taşıyıp geri yuvarlanmasını izlemeye, sonra tekrar tekrar geri taşımaya benziyor. Hiç bitmeyen yorucu ve acılı olan bu süreç ortalama insan hayatının yaklaşık bin saatini çalıyor.

By Lady Estetik ve Bakım Merkezi bu can sıkıcı sürece farklı bir yaklaşım sunuyor ve lazer epilasyon yöntemiyle istenmeyen tüyler sonsuza kadar yok oluyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin yöntemlerinden biri lazerli epilasyon. Özellikle kadınlar için devrim niteliğinde bir uygulama. Çünkü kadınlar yüzyıllardan beridir, hayatlarının bir rutini olarak istenmeyen tüyleriyle mücadele ediyorlar. Kendilerine ve gelişimlerine harcayabilecekleri değerli bir zamanı, bu bitmek bilmeyen can yakıcı işleme harcıyorlar. Kadınların bugün geldikleri noktada, teknolojik gelişimlerin büyük bir rolü var. Artık, bitmek bilmeyen bir rutinden, lazer epilasyon sayesinde kurtulmak mümkün…

Lazer epilasyon, aynı zamanda kalıcı bir yöntem olduğu için sadece vakit değil, nakit de kazandırıyor. Ömür boyu 2-3 haftada bir epilasyon yaptırmakla 4-8 seans lazer epilasyonla sorunu kökünden çözmek, ekonomik açıdan avantaj sağlıyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en etkili ve çağdaş yöntem olan lazer epilasyon teknolojilerine, mevsim itibariyle talepler artıyor. İzmir’in önemli merkezlerinden olan By Lady Estetik ve Bakım’ın sunduğu alternatif yöntemlerle istenmeyen tüylerinizden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

KADINLARDA LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu

Koltuk altı kılları geleneksel ve hijyenik nedenlerden dolayı istenmediğinden, lazer epilasyon için en çok başvurulan ve talep gören bölgedir. Sadece kıl foliküllerini hedef alan ve onları tahribata uğratarak yok eden koltuk altı lazer epilasyon uygulamaları kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Lenf bezlerine yakın olması nedeniyle sağlık endişeleri yaratan koltuk altı lazer epilasyon uygulaması, yaygın kanının aksine sağlığa zararlı değildir. Çünkü lazer epilasyon teknolojilerinin lazer ışınları derine inmez ve sadece kıl foliküllerini hedef alır. Ayrıca uygulama derinin en üst tabakasında gerçekleşirken, koltuk altı lenf bezleri ise deri altındaki yağlı dokunun içine gömülüdür. Bu nedenle lenf bezlerine bir zarar vermesi söz konusu olmaz.

Koltuk altı lazer epilasyon uygulamaları, bölgenin özelliklerinden dolayı başarılı sonuçlar verir. Ortalama 4-6 seanslık uygulamayla gözle görülür başarılar elde edilebilir.

Koltuk altında oluşan kıl dönmeleri de lazer epilasyon yöntemiyle tedavi edilebilir. Kıllar kalıcı olarak yok edildiğinden lazer epilasyon uygulaması batık sorununu da ortadan kaldırır.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu

Genital bölge epilasyonu yoğun çekincelerin ve endişelerin olduğu bir konu… Geleneksel sebeplerle ya da kişisel tercihler nedeniyle kaçınılan bu bölgeye ağda gibi klasik yöntemleri uygulamak zor ve ağrılı oluyor. Tıraş uygulaması ise genital bölge kıvrımları nedeniyle zorlaşabiliyor.  Ancak lazer epilasyon bu bölgede uygulandığında, kalıcı sonuçlar elde ediliyor. Genital bölgede iyi sonuçlar veren lazer epilasyon uygulamalarında ortalama 6 seans yeterli oluyor.

Genital bölgede uygulama üst kısımlara çok iyi cevap verirken, labium denilen dudak kısımlarına daha az cevap verebiliyor. Lazer epilasyon uygulamalarında lazerin etki alanı, cilt ile sınırlı olduğundan lazerin etkisi cilt altına inmediği için bölgede bulunan iç organlar, rahim ve yumurtalıklara bir zararı bulunmuyor.

Lazer epilasyon, genital bölgede gözlenen kıl dönmeleri için de iyi bir tedavi yöntemi olarak öne çıkıyor. Kılların ters büyümesi sonrası oluşan kıl dönmeleri sivilcelere hatta apselere neden olabilir. Lazer epilasyon uygulamaları, bu bölgedeki kılları kalıcı olarak ortadan kaldırdığı için kıl dönmelerinin uzun süreli tedavisinde kullanılan en iyi yöntemdir.

Bacak Lazer Epilasyonu

En iyi sonuç alınan bölgelerden biri olan bacak bölgesindeki tüylenmeler genellikle genetik kaynaklı olarak karşımıza çıkıyor. By Lady Estetik ve Bakım Merkezi’ne sıklıkla bacak epilasyonu konusunda başvuru alıyoruz. Bacak gibi büyük bölgelerde kolayca ve hızlı uygulanabilen lazer epilasyonun

özellikle oturma bölgesi ve kalçalarda oluşan batıkların tedavisi için de iyi bir seçenektir. Bacak bölgesinde lazer epilasyon genellikle 6 seans uygulanır.

Yüz Lazer Epilasyonu

Yüzümüz en dikkat çeken bölgemiz… Dolayısıyla yüz bölgesi, lazer epilasyon için en kritik bölgelerden olduğundan, bu konuda da endişeler yaşanmakta… Bu bölgedeki epilasyon uygulamalarında özellikle dikkat edilecek noktalar var. Yüz bölgesinde tüylenme nedeni çoğunlukla hormonal nedenlidir. Hormonal tüylenmelerde mutlaka hastalığın nedeni tespit edilmelidir. Lazer epilasyon uygulaması ile birlikte hormonal tedavinin de başlaması bu noktada önem taşıyor.

Yüz bölgesinin hormonal duyarlılığı ve kıl döngüsünün hızlı olması nedeniyle lazer tipi seçilirken seçici davranılmalıdır. Alexandrite lazerler, bu bölgedeki tüylerde azalma yerine artışa sebep olabilir. Bu nedenle cilt rengi açık bile olsa, bu bölgede Alexandrite lazer kullanımı önerilmez.

Kol Lazer Epilasyonu

Günümüzde, kol bölgesinde lazer epilasyon uygulamalarını hem kadınlar hem de erkekler sıklıkla tercih ediyor. Yapısı gereği diğer bölgelerden farklı olan bu bölgede kıllar incedir. Alexandrite lazerlerin ince tüyleri artırabileceği göz önünde bulundurularak, kol ve omuz bölgesinde lazer tercih edilmelidir.

Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Bu bölgeler yaz aylarında güneşe maruz kaldığı için uygulama yapılamayabilir. Bu sebeple uygulama için kış aylarının tercih edilmesi uygundur. Kol bölgesinde sağlıklı sonuçlar yaklaşık 10 seans sonra alınır.

Çene Lazer Epilasyonu

Kadınların çene tüyleri, yüz bölgesindeki tüm tüylenmeler gibi genellikle hormonal kökenlidir. Altta yatan hormonal sorunlar arasında çoğunlukla polikistik over hastalığı bulunur. Bu sebeple kişiyi, bir kadın hastalıkları uzmanının değerlendirmesi uygun olur. Çenedeki birkaç kıla iğneli epilasyon da uygulanabileceği gibi tüm çenede yaygın tüylenme bulunuyorsa yaklaşık 10 seans lazer yapılmalıdır.

Lazer epilasyon yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Lazer epilasyon tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışınların kıl kökünü tahrip ederek istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlayan bir yöntem. Geleneksel yöntemlere oranla hem daha hızlı hem de daha kolay sonuç veriyor. Peki lazer epilasyonun öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmeliyiz?

Randevu Al

Randevu talep edin

Ali Çetinkaya Bulv. No:21 Kat:1 D:1 ALSANCAK 0(232) 502 03 05 info@bylady.com.tr

Instagram

Bizi takip edin @bylady

 • Bayram öncesi hazırlıklar başlasın 🍭🤗
Detaylı bilgi için:
☎+90(232) 502 03 05
📲 +90 544 422 50 47
MERKEZ: Alsancak
ŞUBE: Ege Park/Balçova
.
@byladybeauty ile dostlar mutlu biz mutlu 😍
.
#kirpik #makeup #kalıcımakyaj #kalıcıkaş #cute#kirpiklifting #eyebrows #beauty#beautybloggers #photooftheday #happy#party #smile #fun #like #fashion #kampanya #bbshine #ciltbakımı #summer#byladyguzellik #byladyestetik
 • #saçsimilasyonu işlemiyle ilgili detaylı bilgi almak için 👇🏻
☎232 5020305
📞544 4225047
MERKEZ: ALSANCAK
ŞUBE: Ege Park/BALÇOVA
.
@byladybeauty ile dostlar mutlu biz mutlu 😍
.
#kalıcımakyaj #kalıcıeyeliner #kalıcıkaş #saç #erkeksaç #saçsimilasyonu #microblading #microdermabrasion
 • #ozonsauna keyfi 👍🏻
🔸20 dk icinde 450-600 arasında kalori harcamanın
🔸Bel/boyun/sırt ağrılarından kurtulmanın
🔸Metabolizmayı hızlandırmanın
🔸Hücre yenilenmesini sağlamanın en hızlı, en ekonomik ve en pratik yolu☺
.
☎232 5020305
📞544 4225047
MERKEZ: ALSANCAK
ŞUBE: Ege Park/BALÇOVA
.
@byladybeauty ile dostlar mutlu biz mutlu 😍
.
#bylady #kilokaybı #zayiflamakistiyorum #sauna #ozonsauna #alsancak #byladyestetik #bakım
 • Sevgili yeni anneler! 
Andulasyon ile "Doğum Sonrası Detoks" programı için muhteşem #andulasyon kampanyasını kaçırmayın 👼🏼 💓 .
Detaylı bilgi için:
☎+90(232) 502 03 05
📲 +90 544 422 50 47
MERKEZ: Alsancak
ŞUBE: Ege Park/Balçova
.
@byladybeauty ile dostlar mutlu biz mutlu ☺️ #doğumsonrasıdetoks #detoks #detox 
#anneyim #erkekbebek #kızbebek #hoşgeldinbebek #hamile #anne #bebekgelişimi #andulasyon #doğum #normaldoğum #hamileyoga #hamilepilates #35weeks #36weeks #37weeks #38weeks #37weeks #39weeks #40weeks
 • Bugün #dünyasütgünü🥛 
Neden mi süt içmelisin ?
Çünkü; Protein, demir, fosfor, kalsiyum ve B grubu vitaminlerinden zengin bu besinin 👉🏻 Güçlü kemikler, sağlıklı dişler, kilo kontrolü, kan şekeri dengesi gibi sağlık üzerine bir çok olumlu etkisi bulunur ✌🏻
Günde 1 bardak mutlaka içiniz 🤗
@dyt.tugceozkutuk
.
@byladybeauty ile dostlar mutlu biz mutlu ☺️
.
Detaylı bilgi için:
☎+90(232) 502 03 05
📲 +90 544 422 50 47
MERKEZ: Alsancak
ŞUBE: Ege Park/Balçova
.
#süt #21mayıs #dünyasütgünü #diyetisyen #beslenme #beslenmeönerileri #izmirdiyetisyen #diyet #diyethesaplaritakiplesiyor
 • Kişiye özel çizilen bakım protokolleri ile cilt problemlerinize çözüm buluyoruz.

@byladybeauty ile dostlar mutlu biz mutlu 
Mrk: 232 5020305 Alsancak
Şb: 543 8040305 Ege park/Balçova 
#ciltcanlandırma #ciltbakımıvegüzellik #radyofrekans #prxt33 #hifu #kirisiklik #kirisikliktedavisi
 • Haydi 3 işlem seçin ve randevu için bizi arayın 😉
Bayram öncesi hazırlıklara başlayalım 🍭
Detaylı bilgi için:
☎+90(232) 502 03 05
📲 +90 544 422 50 47
MERKEZ: Alsancak
ŞUBE: Ege Park/Balçova
.
@byladybeauty ile dostlar mutlu biz mutlu 😍
.
#kampanya #bylady #byladybeauty #ciltbakımı #lipoliz #soğuklipoliz #andulasyon #lenfdrenaj #epilasyon
 • Haydi gelin sizi selülitlerinizden kurtaralım ✌🏻 Viora Reaction selülit derecesine göre derinliği ayarlanabilir radyofrekans enerjisi ile vakum gücünün birlikte veya ayrı ayrı çalıştığı akılcı, sistematik bir anti-aging tedavisidir.
RF enerjisi ile bağ dokusu elemanlarının kimyası, fiziksel yapısı uyarılarak yeniden yapılanma tetiklenir ve hedeflenen dokunun görünümünün iyileştirilmesi sağlanır.
.
Detaylı bilgi için👇🏻
☎ +90 (232) 502 03 05
📲+90 544 422 50 47
MERKEZ: Alsancak
ŞUBE: Ege Park / Balçova
.
@byladybeauty ile "Dostlar Mutlu Biz Mutlu" 👍🏻
.
#incelme #zayıflama #güzelliksırları #kolsarkması #şekillendirme #sıkılaşma
 • En keyifli #cryokabin 💃🏻😍
.
.
Detaylı bilgi için;
.
☎️232 5020305
📞544 4225047
Merkez: Alicetinkaya bulv no21 d1 Alsancak Izmir Kordon

Sube: Ege Park Balçova
📞 543 8040305
.
#cryoterapia #kabin #zayiflama #sporcubeslenmesi #sporcuyaralanması #kasağrisi #lenfamatikmasaj #byladyestetik
#byladyiledostlarmutlubizmutlu