fbpx

BAĞIŞIKLIK

-Havalar soğudu,hastalıklar kapıları çalmaya başladı.Günümüzde korona  virüs nedeniyle bağışıklık sistemimizi güçlendirip ,hastalıklara karşı kendimizi koruyabilmemiz için tavsiyelerim:

-Sofralarınıza sarımsak ilave edin.Hergün 1 diş çiğ ama dövülmüş/ezilmiş sarımsak tüketin.Besinlerinze ilave edebilirsiniz.

-C  vitamini yeterli alın.Hergün mutlaka 1-2 porsiyon portakal,mandalina,kivi,greyfurt tüketin.Ayrıca maydanoz,ıspanak,brokoli,Brüksel lahanası,biber de en iyi  C vitamini kaynağı sebzelerdir.

-Beta glukan son dönemde yaygınlaşan bağışıklık sistemi güçlendiricilerin içerisinde bulunur.En iyi kaynağı yulaf ezmesi ve ekmek mayasıdır..Takviye kapsül desteği alabilirsiniz.

-Probiyotikler barsak sağlığı ve toksinlerin atılmasında oldukça etkilidir.Beslenmenizde kefir,yoğurt ve lahana turşusuna yer verin.

-Omega 3 bağışıklık sistemini güçlendirir.Balık,ceviz ve keten tohumunu tüketiminizi artırın.

-B6 vitamini ihmal etmeyin.Muz,tavuk göğüs eti,nohut iyi kaynaklardandır.Haftada 2 kez kurubaklagil tüketin.

-Kış aylarına girmişken D vitamininizi kontrol ettirmeyi unutmayın.Düşük ise mutlaka takviye alın.

-C vitamini yeterli alın.Her gün mutlaka 1-2 porsiyon portakal,mandalina,kivi ve greyfurt tüketin.Ayrıca maydanoz,ıspanak,brokoli ve biber iyi C vitamini kaynaklarındandır.

-Mevsimine göre sebze meyve tüketin.Roka,maydanoz,ıspanak,turunçgil tüketin.Salatalarınızı renklendirin.

-Beslenmenize çörek otu ve yağını ilave edin.

-Kırmızı et,fındık,ceviz,baklagil gibi çinko içeren besinlerden faydalanın.

-Zerdeçal,zencefil kullanın.(karabiber ve yağ ile)

-E vitamini de bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminlerden.Badem,yer fıstığı,fındık,ay çekirdeği en iyi kaynakları..Günde mutlaka 1 avuç tüketin.

-Hergün zencefil,ıhlamur,ekinezya,adaçayı,kuşburnu,papatya ,tarçın,kekik ve biberiye çaylarından birini için.

-Bol bol su için…

Bunun yanı sıra bilimsel gerçekliği olan mucizevi bir cihazımız var CRYO KABIN

Soğuk Sauna (Cryo Cabin) Nedir?
Cryo Cabin, günümüzde ağrıları tedavi etme ve azaltma, iyileşme süresini hızlandırma, ameliyat olmaktan kurtulma, yağ yakma ve vücut şekillendirmede kullanılan en ileri teknolojilerden biridir.

Cryo Cabin yani soğuk sauna, terapisi, 1978’de Japonya’da romatoid artrit, iltihaplanma ve kas iyileşmesi vakaları için destekleyici bir tedavi seçeneği olarak ortaya çıkmıştır. Kısa sürede tüm dünyada uygulanmaya başlayan Cryo Cabin bugün hala eğitmenler, sporcular ve fizyoterapistler tarafından tercih edilen başarılı bir tedavi şeklidir.

“Soğuk” Sauna Kaç Derecedir?
Kriyoterapi odası, -180 ° derecededir. Misafirlere bu uygulamada 1-2 dakika boyunca nitrojen buharı verilir.

Soğuk Sauna Terapisinin Kanıtlanmış Faydaları Nelerdir?
Hızla uygulanan çok düşük sıcaklık, cildin termal reseptörlerin bulunduğu yüzeyinin soğumasını sağlar ve vücuttaki iyileştirici ve gençleştirici etkileri tetikler. Bu sırada endorfin salgılanır ve aynı zamanda vücut kan akışının hızlanır. Kılcal damarlar normal miktarının dört katına çıkarak, beyaz kan hücrelerinin yaralara daha hızlı erişmesini ve daha hızlı iyileşmeyi sağlar. Soğuk sauna sayesinde, cilt elastikiyeti ve dokusu iyileşir, enflamasyon azalır, vücutta dayanıklılık ve enerji artışı sağlanır.

Cryo Cabin (Soğuk Sauna) kullanım alanları aşağıdadır:

 • Kilo verme
 • Selülit tedavisi
 • Bağışıklık desteği
 • Egzama
 • Ödem
 • Sedef hastalığı
 • Cilt problemleri
 • Anti-aging
 • Hormon dengesi
 • Menopozun olumsuz etkileri
 • Vücut sıcaklığı dengesi

Kaç Seans Önerilir?
Her seansın etkisi en az 8-10 saat sürmektedir, ancak diğer terapilerde olduğu gibi, daha fazla seans daha iyi sonuç almanızı sağlar. Her seansta vücudunuz sizi iyi ve enerjik hissettiren endorfin hormonu salgılar. Bizim önerdiğimiz seans süresi, bir ay boyunca düzenli Cryo sauna uygulamasıdır.

Cryo sauna tek seansta 500-800 kalori yakmanızı ve metabolik hızın artmasını sağlar. Düzenli olarak kullanılan Cryo Cabin, metabolizmanın yenilenmesine yardımcı olacaktır.

Kimler Soğuk Sauna’dan Faydalanabilir?
Aşağıdaki durumlarda kriyoterapi uygun değildir:

Gebelik, şiddetli Hipertansiyon (BP> 180/100), akut veya yeni miyokard enfarktüsü, kararsız angina pektoris, aritmi, semptomatik kardiyovasküler hastalıklar, kalp pili, periferik arter tıkanıklığı, venöz tromboz, akut veya yakın zamanda geçirilmiş serebrovasküler kaza, kontrolsüz nöbetler, Raynaud Sendromu, ateş, tümör hastalığı, semptomatik akciğer hastalıkları, kanama bozuklukları, şiddetli anemi, enfeksiyon, klostrofobi, soğuk alerjisi, 18 yaşından küçükler (ebeveynlerin rızası gereklidir), akut böbrek ve idrar yolları hastalıkları.

Cryo Cabin’in Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?
Tüm vücut kriyoterapi minimal risklere sahiptir:

 • Prosedür sırasında kan basıncındaki dalgalanmalar sistolik olarak 10 noktaya kadar çıkar (Bu etki, prosedürün sonundan sonra, periferal dolaşım normale döndüğünde tersine döner.).
 • Aşırı soğuğa karşı alerjik reaksiyonlar görülebilir.
 • Kızarıklık ve cilt yanıkları oluşabilir. (Sadece tavsiye edildiğinden daha düşük sıcaklıklara maruz kaldığında gerçekleşir.

AFİYETLE VE SAĞLIKLA KALIN…